18jun(jun 18)8:18 AM20(jun 20)8:18 PM10K First Place* | 2019 Mimosa OpenPAID Q SCHOOL EVENT

rotate

Round One Tuesday June 18th

 

7:30 1 Charles Neel White III Benjamin Bershad Tadd Fujikawa
7:40 2 Ben Schlottman Jeremy Grab Austin Morrison
7:50 3 CD Hockersmith Levi Grogan Richie Schembechler
8:00 4 Jackson Heazel Brad Thorne Ethan Chamineak
8:10 5 Grant Houser Clay Brown Jake McGlone
8:20 6 Stewart Jolly Drew Perry Gavin Hall
8:30 7 Crawford Reeves Reed Darsie Will Robbins
8:40 8 Seth Gandy Matt Short Thomas Bradshaw
8:50 9 Riley Davis Isaiah Logue Tyler Smith
9:00 10 Jackson Spires Dave Long Aaron thomas
9:10 11 Trevor Smith Thomas Nettles Christian Gomez
9:20 12 James Clark III Ryan Emery Ryan Stachler
9:30 13 Ryan Parrish Mark Silvers Will Collins
9:40 14 Jamie Mist Blake Maum David Kleckner
9:50 15 Jake Marriott Maddux Lytle Victor Wiggins
10:00 Starter Time
10:10 16 Nemanja Savic Taylor Dickson Will Long
10:20 17 Jon Weiss Jr. Adam Webb Nick Tremps
10:30 18 Frank Adams III Matt Schall Zach Caldwell
10:40 19 Brad Sill Mark Kriston Spencer Skiff
10:50 20 Will Rainey Dylan MacQueen
11:00 21 Paresh Amin Clay Wiginton Noah Ratner
11:10 22 Peter Mathison Kelby Burton Stanhope Johnson
11:20 23 Maclain Huge Ryan Cornfield Connor Froning
11:30 24 Jack Wilkes Carson Young Chad Cox
11:40 25 Corey Gallagher Sunny Kim Brad Schneider
11:50 26 Jonathon Coats Jake Leavitt Ryan Cole
12:00 27 Luke McClellan Zach Edmondson Brian Hurst
12:10 28 Brandon R Thompson Jonathan Hardee Anthony Maccaglia
12:20 29 Garrett Bastardi Joshua Lorenzetti Brad Mangum (a)

Round Two Wednesday June 19th

 

7:30 16 Nemanja Savic Taylor Dickson Will Long
7:40 17 Jon Weiss Jr. Adam Webb Nick Tremps
7:50 18 Frank Adams III Matt Schall Zach Caldwell
8:00 19 Brad Sill Mark Kriston Spencer Skiff
8:10 20 Will Rainey Dylan MacQueen
8:20 21 Paresh Amin Clay Wiginton Noah Ratner
8:30 22 Peter Mathison Kelby Burton Stanhope Johnson
8:40 23 Maclain Huge Ryan Cornfield Connor Froning
8:50 24 Jack Wilkes Carson Young Chad Cox
9:00 25 Corey Gallagher Sunny Kim Brad Schneider
9:10 26 Jonathon Coats Jake Leavitt Ryan Cole
9:20 27 Luke McClellan Zach Edmondson Brian Hurst
9:30 28 Brandon R Thompson Jonathan Hardee Anthony Maccaglia
9:40 29 Garrett Bastardi Joshua Lorenzetti Brad Mangum (a)
9:50 Starter Time
10:00 1 Charles Neel White III Benjamin Bershad Tadd Fujikawa
10:10 2 Ben Schlottman Jeremy Grab Austin Morrison
10:20 3 CD Hockersmith Levi Grogan Richie Schembechler
10:30 4 Jackson Heazel Brad Thorne Ethan Chamineak
10:40 5 Grant Houser Clay Brown Jake McGlone
10:50 6 Stewart Jolly Drew Perry Gavin Hall
11:00 7 Crawford Reeves Reed Darsie Will Robbins
11:10 8 Seth Gandy Matt Short Thomas Bradshaw
11:20 9 Riley Davis Isaiah Logue Tyler Smith
11:30 10 Jackson Spires Dave Long Aaron thomas
11:40 11 Trevor Smith Thomas Nettles Christian Gomez
11:50 12 James Clark III Ryan Emery Ryan Stachler
12:00 13 Ryan Parrish Mark Silvers Will Collins
12:10 14 Jamie Mist Blake Maum David Kleckner
12:20 15 Jake Marriott Maddux Lytle Victor Wiggins

 Click here for player contact, tax, direct deposit and golf cart safety agreement 

 

Please remember that we are distributing earrings this year by direct deposit for ALL players. Players will have their funds inside 48 hours and in most cases the next morning.

Please read below for Direct Deposit distribution times:

Event ending Thursday

Prize money will be in players account Friday morning.

Events ending on Friday 

Prize money will be in players account Saturday morning for large institutions or Monday morning for small institutions.

Leave a Comment

X